Українська музична індустрія: слухай, захищай своє
11:45 | Міністерство економіки України | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Особлива подія під патронатом Офісу Президента України. Вперше з початку широкомасштабного вторгнення.
Організатори форуму:
Офіс Президента України
Міністерство економіки України
Міністерство культури та стратегічних комунікацій
Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс)
У День інтелектуальної власності світ говорить про музику. Україна — про свою музику як зброю, економічну та культурну силу.
1 травня одноденний національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє» збере відомих авторів та виконавців, очільників профільних урядових інституцій, галузевих стейкхолдерів та експертів. Мета — не лише обмінятись думками та запитаннями, а й почати діяти спільно — заради розбудови української музичної індустрії та її захисту від впливу агресивної культурної та інформаційної політики країни агресора — росії.
Форум буде проведено в рамках World IP Day 2025, який Всесвітня організація інтелектуальної власності присвятила музиці «IP and music: Feel the beat of IP».
Відкриє захід заступниця голови Офісу Президента України Олена Ковальська.
У панельних дискусіях візьмуть участь народні депутати України, керівники міністерств і департаментів, представниця України на пісенному конкурсі «Євробачення» Катерина Павленко — гурт GO-A, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, представники «Культурного десанту» — Коля Серга і Мирослав Кувалдін, очільниця УКФ Анастасія Образцова, CEO «TAVR Records» Валерій Сасковець та інші діячі музичної індустрії України.
Заплановані такі панельні обговорення:
- Музична індустрія України: стан справ, виклики, стратегія. Презентація дослідження «Форсайт музичної індустрії України 2035»;
- Роялті, як драйвер індустрії. Спеціальний фокус — функціонування організацій колективного управління авторськими та суміжними правами в Україні;
- Питання монетизації музичного продукту — як отримувати дохід та захищати права;
- Як протистояти російській музичній експансії. Проблеми та рішення.
Висновки панельних дискусій стануть визначальними для законотворчої та загальнонаціональної роботи Парламенту, Уряду та кожного представника музичної індустрії.
На учасників очікує відкрита дискусія про поточний стан визначальних складових музичної індустрії України — від критичного погляду на основні джерела доходу автора та артиста в Україні, реалій системи роялті та викликів сфери колективного управління до поточних методів захисту вітчизняної музики від російської апропріації.
Кожна з тем — надважлива в контексті суспільного запиту на істотну частку якісного популярного українського музичного продукту, який втілює та просуває національну ідентичність і світоглядні моделі. Та найважливіше — це унікальна можливість спільно знайти шлях вирішення кожного з вразливих питань для української музичної індустрії.
Під час заходу також будуть обговорені напрямки та заходи на найближчий рік для досягнення завдань Стратегії розвитку культури в Україні до 2030, яка була схвалена Урядом минулого місяця. Крім того, відбудеться обговорення змін законодавства з інтелектуальної власності, які розробляються з метою імплементації положень права ЄС для музичної сфери.
Бажаючі долучитися до події у офлайн-форматі можуть зареєструватися перейшовши за цим посиланням та отримати запрошення з детальною інформацією про захід.
Зважаючи на те, що кількість місць обмежена. Для всіх, хто не отримає запрошення долучитися у офлайн-форматі, буде надане посилання і забезпечена можливість долучитись до заходу дистанційно в рамках онлайн-трансляції з можливістю поставити своє запитання спікерам наживо.
Партнери заходу: TAVR MEDIA, ГО УААСП, UAME.
Контактна особа (для представників ЗМІ):
Маряна Мокринська
телефон: 380 66 195 0719
e-mail: [email protected]